راز موفقیت + پادکست

(16 امتیاز)

انبوهی از کتاب های بازاری تحت عناوین رازهای موفقیت و کلیدهای موفقیت و رازهای ثروتمند شدن و چرندیاتی از این دست پیشخوان بسیاری از کتابفروشی ها را پر کرده اند. و انسان نادان و حریص نیز روح و جان و وقتش را تقدیم آنها می کند، بلکه به جایی و آرزویی برسد. بسیاری از این کتابها نه تنها راهگشا نیستند، که سم مهلک اند. مملو از القاءات خطرناک از قبیل؛ آرزو پروری کنید، آرزوهایتان را هر صبح و شام به خودتان تلقین کنید، تکرار کنید، تصورشان کنید، بر آینه دستشویی لیست شان را بنویسید تا هر روز نگاهشان کنید، … عجب مشتریهای ملیونی هم دارند این دسته از روان نشناسان کاسب! سوراخ دعا را خوب پیدا کرده اند! بسیاری از اینان همان رمالان مدرن اند، دزدان روح و روان اند! و به چه راحتی انسان را از “حال” بیرون می کشند! حقیقتاً حماقت و جهالت بی مرز و بی پایان است!
ای دوست، راه موفقیت، یک کلام است؛ رابطه ات را با ربّ ات درست کن. رابطه ات را با همین “یکی” اصلاح کن. با “یکی” کار کن و “یکی” را پاس بدار. همین! هر امر دیگری تحت الشعاع همین “یکی” است. اصلاح هر چیزی تابع اصلاح رابطه ات با همین “یکی” است. ذهن خود را مشتّت نکن. به بیراهه نرو، اسیر کثرت نشو، که آن شبکه ی تار عنکبوتی پیچیده و کشنده است.
ای دوست سالکم، باید انسانی نو ساخت و تحویل عصر بعد داد. و این ساختن از خود ما شروع می شود. وجود چنین انسانی امری ضروری است. انسانی که خالی از این بیماری های وخیم روحی، خالی از حرص و طمع و نفس پرستی است. انسانی به اشراق رسیده، انسانی که از چشمه ی خویش می نوشد. چه تنها این انسان نورانی است که میتواند میراث ارزشمند دانه ی الهی را به نسل های بعد انتقال دهد. مهم نیست که تعدادشان اندک باشد، مهم انجام این امر حیاتی است.

اشتراک گذاری این مطلب:
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه 🦋🌱
8 ماه قبل

کاملا درسته 👌🌱🌼

سید اسماعیل حسینی فرد
اسماعیل
8 ماه قبل

بسیار عالی بود ، بابت زحمات زیادی ک برای انتشار آگاهی می کشید از شما سپاسگزارم
فقط یک نکته این که در فایل صوتی حجم صدای آهنگ یک مقداری زیاد است و مطالب آنطور که باید بر روح و جان آدمی بنشیند شنیده نمی‌شود

علیرضا رضایی
رضایی
6 ماه قبل

سلام و خسته نباشید
موزیک متن خیلی آزار دهنده هست و تمرکز آدم رو مختل میکنه و در بعضی جاها صدای گوینده نامفهوم میشه
چرا موزیک متن میزارید؟
صدای موزیک متن خیلی بلند هست
لطفا و حتما اصلاح کنید
کار فوق العاده ای هست وخواهد بود بشرط اصلاح
ان شاءالله